Sůl z Mrtvého moře a její vlastnosti

SŮL Z MRTVÉHO MOŘE

Sůl z Mrtvého moře má jiné složení než sůl z ostatních oceánů. Obsahuje převážně soli hořčíku a draslíku. Průměrná koncentrace soli v Mrtvém moři je více než 30 procent, což je desetkrát vyšší hodnota oproti ostatním mořím.

Sůl z Mrtvého moře se stala známou především pro své léčivé účinky při onemocněních kůže (lupénka a neurodermitida). Působí však i u jiných nemocí, jako jsou například onemocnění dýchacích cest, revmatické potíže, osteoporóza, nervové vyčerpání.

Koncentrace minerálních látek je více než desetkrát vyšší než u normální soli. Proto se v Mrtvém moři nevyskytují žádní živočichové. Odtud pochází i jeho název.

Účinky jednotlivých minerálních solí

Hořčík - asi 300 enzymů může v těle správně pracovat pouze za přítomnosti hořčíku. Jeho nedostatek může vést ke vzniku bolestivých lýtkových křečí, ke zvracení, průjmu a poruchám srdečního rytmu. Hořčík kromě toho brzdí uvolňování adrenalinu a slouží k odbourávání stresu.

Sodík - zabraňuje vysušování kůže, podporuje prokrvení pleti. Podílí se na mnoha procesech látkové výměny a reguluje příjem cukru a aminokyselin.

Vápník - tento prvek je důležitý pro tvorbu kostí a zuboviny. Hraje ústřední roli při srážení krve. Vnějškově vápník uklidňuje pleť a podporuje hojení ran.

Draslík - reguluje hospodaření s vodou v kůži. Má rovněž uklidňující účinky na pokožku.

Bróm - prvek působí antisepticky, uklidňuje kůži a nervy

Jod - štítná žláza může bezchybně fungovat jen za pomoci jodu. Vnějškově podporuje jod léčení ran a působí antisepticky.

Síra - stará se o nezbytnou pevnost rohovky kůže, nehtů a vlasů.

Účinky všech minerálů zlepšují onemocnění revmatické, uvolňují klouby a svaly, výrazně napomáhají při léčbě osteoporózy.

Sůl z mrtvého moře je rovněž výchozí látkou pro řadu kosmetických přípravků na ple’t a vlasy, které jsou vhodné především pro citlivou a suchou kůži.

Souhrnně lze říct, že sůl z Mrtvého moře příznivě působí hlavně na onemocnění kůže, pomáhá k odbourání stresu, působí antisepticky, podporuje pevnost kůže, uvolňuje svaly a klouby, zpevňuje a regeneruje kosti.

Způsob použití

Koupelovou sůl z Mrtvého moře nejprve rozpustíme v malém množství teplé vody. Dopustíme teplou vodou. Teplota vody ke koupání by měla být 36-38°C. Poležte si ve vaně asi 15 minut, poté se opláchněte čistou vodou, zabalte do osušky a dopřejte si hodinu odpočinku v klidu. Večer taková koupel podporuje dobré usínání.

Copyright © ČEJAN - Eva Janouchová, 2000 - 2013. Všechna práva vyhrazena / All rights reserved. Webdesign & mastering: Martin Pazdera